Kerst: wortelsoep met sterren croutons

Kerst wortelsoep met sterren croutons

Het bedenken van het kerstmenu, best een klusje toch? Een soep als voorgerecht is altijd een makkelijke keuze, maar hoeft geen simpele keuze te zijn. Want met sterren croutons kan je de soep een feestelijk tintje geven!

Kerst wortelsoep met sterren croutons

Wat heb je nodig (voor 2 personen)

Voor de wortelsoep

  • 300 gr winterpeen
  • 100 gr zoete aardappel
  • 1 ui
  • 1 teentje knoflook
  • 500 ml groentebouillon
  • 150 ml kokosmelk + extra voor de topping
  • Zout en peper naar smaak
  • 40 gr geitenkaas
  • Verse rozemarijn
  • Olijfolie

Voor de sterren croutons

  • 1 bruine boterham
  • Sterren uitstekertje
  • 1 el olijfolie
  • Zout en peper naar smaak
Kerst wortelsoep met sterren croutons

Hoe maak je deze kerst soep?

Schil de zoete aardappel. Snijd de aardappelen en wortels in stukken van ca 3 cm. Snipper de ui en hak de knoflook. Verwarm een grote soeppan met een scheutje olijfolie. Fruit hierin de ui en knoflook. Voeg de bouillon, de aardappel en wortel toe en kook ze gaar. Dit duurt ongeveer 20 minuten. Pureer de soep met een staafmixer en voeg daarna de kokosmelk toe. Roer deze door de soep. Breng op smaak met zout en peper.

Nu maak je de croutons. verwarm de oven voor op 220 graden. Verwijder de korst van de boterham en steek er twee sterretjes uit. Smeer de sterretjes in met olijfolie en bestrooi met zout en peper. Bak de croutons ca 10 minuten in de voorverwarmde oven totdat ze krokant zijn geworden.

Verdeel de soep over de kommen en maak af met wat kokosmelk, verse rozemarijn, geitenkaas en de croutons.

Fijne feestdagen!




Close